Bełchatów - portal

Portal informacyjny

Konkurs plastyczny - "Mój las"

hadi(2 miesięce temu) w: Bełchatów, Kategoria: Kultura, muzyka i edukacja.
Rozpoczęcie: 2021-04-07 14:25
Zakończenie: 2021-04-30 23:59

KONKURS PLASTYCZNY - "MÓJ LAS"

Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego mogą wziąć udział w konkursie plastycznym "Mój las", ogłoszonym przez Nadleśnictwo Bełchatów.

 

"Każda szkoła podstawowa może zgłosić do udziału w konkursie 10 prac konkursowych w kategorii indywidualnej (po 5 dla klas 1-4 i 5-8) oraz 3 prace konkursowe w kategorii grupowej, wykonane przez swoich uczniów" - czytamy w regulaminie konkursu.

Jeśli chodzi o temat i wymagania, jakie muszą spełniać prace oceniane w konkursie indywidualnym, to regulamin określa je w następujący sposób: "Prace powinny przedstawiać możliwość spędzenia czasu wolnego w lesie (np. spacery, jazda rowerem, biegi, grzybobranie, zbieranie jagód, fotografowanie itd.) lub przedstawiać atrakcyjne obiekty turystyczne, edukacyjne z terenu Nadleśnictwa Bełchatów".  Jeśli chodzi o technikę i format wykonania pracy jest to określone następująco :"Prace w formacie A3 lub A4 (malowane, rysowane, wycinane, wyklejane lub wykonane inną techniką).

Prace należy dostarczyć do siedziby Nadleśnictwa Bełchatów w terminie do 30.04.2021 roku (decyduje data stempla pocztowego).

W  rywalizacji grupowej każda szkoła może wystawić maksymalnie 3 zespoły 5-osobowe, przy czym członkowie zespołu muszą należeć do tej samej klasy. Zadaniem zespołu jest przygotowanie plakatu z hasłem "Zapraszamy do lasu" w formacie A0. Plakat powinien prezentować możliwości spędzania wolnego czasu w lesie i być zachętą do korzystania z tej formy aktywności.

 

Nagrodami w części indywidualnej konkursu będą książki lub gry edukacyjne o tematyce leśnej. Z kolei w części grupowej zespoły, których plakaty zdobędą I, II i III miejsce, otrzymają w nagrodę materiały edukacyjne i książki dla całej klasy (szkoły). Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce, wygra nagrodę główną - wycieczkę przyrodniczą dla całej klasy. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie pozwoli na zorganizowanie wycieczki dla całej klasy, nagroda zostanie zamieniona na pomoce przyrodnicze.

Ogłoszenie wyników konkursu, połączone z wystawą zwycięskich prac i wręczeniem nagród, odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

Regulamin konkursu

Wyświetlenia: 105
Zgłoś uwagę [id: 17]
Rozpocznij dodawanie własnych treści
Korzystając z witryny, zgadzasz się na jej politykę cookies i akceptujesz warunki regulaminu.