Bełchatów - portal

Portal informacyjny

Prowadzisz działalność gospodarczą w zakresie przechowywania warzyw i owoców? Kilka słów o chłodni

hadi (1 miesiąc temu). Kategoria: Rolnictwo.
artykuł

Przechowywanie dużej ilości warzyw i owoców wiąże się z posiadaniem prawidłowo przygotowanych pomieszczeń. Zazwyczaj ich głównym wyposażeniem jest chłodnia, która pozwala na uniknięcie szkodliwych skutków utraty świeżości. Pomagają one utrzymać odpowiednio niską temperaturę i uzyskać wyższą wilgotność powietrza. Dzięki systemom chłodzenia zaobserwowano również zmniejszenie ilości cząsteczek tlenu w powietrzu, co przyczynia się do wolniejszego starzenia się warzyw i owoców. Należy pamiętać, że po zbiorze rośliny nadal oddychają i są narażone na utratę wilgoci, a także na działanie różnych bakterii i grzybów. Zapewnienie im odpowiednich warunków życia minimalizuje ich podatność na choroby i gnicie. Dobrze przygotowane chłodnie pozwalają na przechowywanie owoców i warzyw przez kilka miesięcy w korzystnych warunkach.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komory chłodniczej?

Przy zakupie odpowiedniej chłodni należy wybierać tylko specjalistyczne firmy, które potrafią dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb magazynowych. Odpowiednio dobrany i zainstalowany system chłodniczy zapewni możliwość długotrwałego przechowywania i wysoką jakość owoców i warzyw, a także zminimalizuje koszty eksploatacji.

 

Chłodnia Bełchatów

 

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na wydajność agregatów odpowiedzialnych za moc chłodniczą, gdyż są one jednym z najważniejszych elementów chłodni. Ważna jest również zastosowana izolacja termiczna, która utrzymuje temperaturę wewnątrz i zapobiega przedostawaniu się gorącego powietrza. Są to kluczowe elementy przy wyborze odpowiedniej chłodnicy.

Wybierając odpowiednią chłodziarkę, należy również wziąć pod uwagę jej pojemność oraz możliwości umieszczenia poszczególnych skrzynek w celu wykorzystania całej powierzchni. Ważny jest również sposób ich ułożenia, należy wykorzystać całą powierzchnię chłodzącą, a warzywa i owoce umieścić w odpowiednich skrzynkach. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty przechowywania tylko najlepsze jakościowo zbiory umieszczane są w chłodni.

 

Szukaj pełnej obsługi

Owoce i warzywa wytwarzają dodatkowe ciepło podczas oddychania, dlatego zimne powietrze musi krążyć między komorami chłodzącymi. Warto zdecydować się na współpracę z firmą, która zapewni pełną obsługę i oprócz chłodni dostarczy odpowiednie systemy wentylacyjne, które poprawią cyrkulację powietrza. Najlepiej, aby systemy chłodzące były montowane na suficie i ścianach, a ich wydajność była dostosowana do wielkości pomieszczenia.

Warzywa i owoce nie powinny być przechowywane razem. Enzymy wydzielane przez owoce wpływają na smak i wygląd innych roślin. Dlatego należy przygotować się na zakup dwóch komór chłodniczych, jednej dla warzyw i jednej dla owoców. Należy również pamiętać, że każdy rodzaj owoców i warzyw wymaga specjalnie dostosowanej temperatury. Dlatego też korzystne jest zastosowanie chłodni, która może być bezpośrednio dostosowana do potrzeb przechowywanych roślin.

Wyświetlenia: 34
Zgłoś uwagę [id: 49]
Rozpocznij dodawanie własnych treści
Korzystając z witryny, zgadzasz się na jej politykę cookies i akceptujesz warunki regulaminu.